לתיאום ופרטים נוספים

איש קשר
יובל

החוויה האבוריג´ינית

שלום שמי יובל.

במשך כחצי שנה חייתי עם שבט אבוריג’יני ביערות אוסטרליה ולמדתי מהם את אומנותם ותפיסת עולמם היחודית, את מסתרי "זמן חלום" -מיתולוגיית הבריאה האבוריג'ינית. מאז אני מסור להעברת ולימוד תרבות חשובה זאת ,המדגישה את הקשר שבין האדם לטבע ונותנת הצצה לאורח החיים והאומנות של האדם הראשון.

ב’חוויה האבוריג’ינית’ שבכפר כליל, בטבע שעוטף את ביתי ומול נוף עוצר נשימה של הים התיכון ממערב , בתי הכפר הציוריים של כליל מדרום וואדי ומבצר יחיעם ממזרח -נוכל לחוות וללמוד אומנויות שבטיות אבוריג'יניות- במוזיקה, ציור, ריקוד וסיפור.
מתאים לכל הגילאים – ילדים, נוער מבוגרים ומשפחות (קיימים פורמטים שונים לפי הגיל והצורך של הקבוצה שלכם).

פעילות מוצעת


"קורובורי"- פעילות משולבת ,הכוללת קטעי מופע במוזיקה ,נגינה על דיג'רידו, ריקוד ושירה אבוריג'ינית עם סיפורים על ניסיון חיי הנדיר בקרב אחרוני האבוריג'ינים המסורתיים ביערות של צפון אוסטרליה. נפעיל את המשתתפים בנגינה על הדיג'רידו, נלמד שיר אבוריג'יני, ונלמד ציור אבוריג'יני תוך שימוש בצבעי אדמה. לסיום נתאפר באופן טקסי ונעשה צילום קבוצתי שבטי,למזכרת, תחת עץ החרוב.. במסגרת פעילות משולבת זאת גם אספר על הכפר כליל, נבקר בבקתה מונגולית ונציץ לאורח חיי, ואם תירצו גם אשתף אתכם בפעילותי ההתנדבותית בקהילה ,בשמירה על חופי הגליל המערבי ואיכות סביבה בכלל. וכמובן ארוח  כמיטב המסורת,צ'אי הודי,תה צמחים גלילי וקפה טוב של אבו -היאם.

פירוט הסדנאות(שניתן להזמין בנפרד)
1. -זמן חלום- סדנת ציור אבוריג’יני בה נלמד סמלים אבוריג’ינים וונשתמש בציבעי אדמה לצייר סיפורי ’זמן חלום’- זמן הבריאה-על גבי קליפות אקליפטוס ואבנים .כמו כן נצטבע באיפור פנים טקסי
2-. . הכנת דיג’רידו- סדנה להכנת דיג’רידו שהינו כלי מוזיקה אבוריג’יני עתיק. קישוטו בציבעי אדמה אבוריג’יניים.
כל ילד יוצא עם דיג’רידו הביתה
3- שיעורי נגינה בדיג’רידו -נלמד את עקרונות הנגינה הפקת צליל בסיסי קצב נשימה מעגלית ואופן שימושו ותפקידו בטקסים. שיעור חד פעמי ליחיד משפחה או קבוצה. קורסים למתחילם ומתקדמים.
4-’החיים בקרב אחרוני האבוריג’ינים- הרצאה בה אספר על חוויותי בקרב שבט ה’יולונגו’ האבוריג’יני .בשילוב עם קטעי נגינה וריקוד.
5-מופע סיפור בואדי יחיעם- בו אפגוש אתכם ממש בתוך השמורה של ואדי יחיעם במעגל טבעי בין העצים ואספר לכם על חיי עם האבוריג'ינים תוך שילוב וחוויה של נגינה על עץ-הלא הוא הדיג'רידו.
בנוסף
 .
6-סיור בכליל והצצה לאורח חיים אקולוגי – סיור בכליל ,שהנו ישוב ייחודי ,המשתמש באנרגיית השמש בלבד, הסברים אודותיו ואודות אורח חיים אקולוגי ותרבות אלטרנטיבית. הסיור כולל עליה לנקודת .תצפית .וביקור ביורט-אוהל מונגולי
מפגש מיוחד איתי ,יובל, בו אספר על 25 שנות ניסיון באקטיטיבזם חברתי אקולוגי ובקידום תרבות אלטרנטיבית ועל התארגנות שאני עומד בראשה בשם"קיימא" , לשמירה על חופי האזור בצת ואכזיב ואיכות החיים והסביבה באזור זה של הגליל המערבי, על המחאה החברתית ,שבט הריינבו ועוד..
7-צ’אי בבא – אירוח סביב המדורה – הכנת תה צמחים ,קפה גלילי משובח וצ’אי הודי, כולל הכנת המדורה -’ דוני’, ותפעולה. אירוח האורחים סביב המדורה על מחצלות וכריות.
נסיון של כ- 25 שנה בתרבות הישיבה סביב המדורה ובהכנת תה,קפה וצ'אי הודי
מופע לילי מסביב למדורה-דיג'רידו ,ריקוד סיפורים תפעול האש ושתיה חמה.
ניתן להתארח אצלי בדוני (מדורה) בכליל או שאני מגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש. מתאים לכל אירוע – בר /בת מצווה, חתונה, יום הולדת, פסטיבל וכד’

מוזמנים ל"חוויה האבוריג’ינית" בשכונת הואדי של כליל. בצמוד לואדי יחיעם, תה וקפה עלי
מובטחת חוויה ייחודית
0525578382 להתראות, יובל אבוריג’ינל.

שעות פעילות:
בכל ימות השבוע ,כולל שבת -בתאום מראש

מוצרים נלווים:
מכירה של דיג´רידו
מכירה של דיג´רידו ופריטי אומנות נוספים בהשראה אבוריג´נית

אירוח מסביב למדורה
אירוח- תה קפה צ´אי הודי מסביב למדורה אצלי או  אצליכם

 אירוח בבקתה מונגולית- יש אצלי גם אפשרות להתארח בבקתה מונגולית .

לתיאום ופרטים נוספים

איש קשר
יובל

השאירו פרטים
ונחזור אליכם

דילוג לתוכן