סיור בכליל – בעקבות המכשפות הטובות עם כרמית ארבל

לאורך ההיסטוריה, נשים חזקות היו מטילות אימה על הדת, המלך, הפטריארכיה. בתקופות שפל נשים שעסקו במיילדות וריפוי תוייגו כמכשפות והועלו על המוקד. בימינו יותר ויותר נשים מכירות בכוחות הייחודיים שלהן לעשות שינוי ולייצר מציאות אחרת.

בתחילת חודש מרץ, חודש בו מתעורר הטבע לזמן חדש של פריחה ושגשוג, נצא להכיר אחיות לחוויה שבאות לעורר את עוצמת האישה הקדומה. אותה אישה בעלת עוצמות רוח, ריפוי, ידיעה פנימית עמוקה, עוצמות של מלאכיות ופיות, שיכולות לפזר אבקת קסמים על החיים כולם.

הטיול יתחיל בכליל, בהכרת צמחי מרפא הגדלים סביבנו והתנסות בטכניקות ריפוי שונות. נפגוש את תמרה, בעלת "תמרהינדי", המתמחה במוצרי מרפא צמחיים וקוסמטיקה טבעית. המרקחות של תמרהינדי משלבות פורמולות קלאסיות עתיקות יומין, נוסחאות מעולם האיורוודה ההודי עם ידע ברוקחות צמחים. נתנסה ונכיר מרקחות צמחים שונות, ונשמע איך הצמחים לא רק יכולים לשמש לרפואה אלא אפילו להעשיר את תחושות העונג.

נמשיך למפגש בסטודיו ג'רה עם האמנית בתיה גיל מרגלית על אמנות ויצירתיות כמעשה כשפים, המאפשר מבט פנימה ואחורה בזמן ובו זמנית מאפשר לנו ליישר מבט להווה ולהתמודד ביצירתיות עם מה שהחיים מזמנים.

לאחר סיור רגלי בישוב הייחודי, נתבונן על בחירות חיים שונות, ננשנש צמחים שנפגוש בדרך ופיקניק ארוחת בוהריים קלה, ונגיע לקליניקה של ליהי לבל עמיצור, מיילדת בית ותיקה שפועלת למען קידום יוזמות בריאותיות לנשים.

נדבר על אמונתה שכל תינוק שנולד בדרך רכה ומכבדת הוא צעד לעבר חברה בריאה יותר, ועל לידה – אם כל הטקסים, שמהווה את המקום שבו החברה מעבירה מסרים חברתיים עמוקים לאישה ההופכת לאם.

לסיום, תספר לנו ליהי על עיסוקם המשפחתי החדש ברקיחת שמן הדביר (שמן האפרסמון המקראי) שמאז תחילת תקופת הקורונה התגלה כאחד השמנים המרפאים ביותר למחלה.

איפה? כליל

מחיר: 145 ₪ לאדם. הסיור כולל מפגשים מיוחדים וארוחה גלילית קלה.

טלפון: 072-3971215

תאריך

שבת 12 מרץ 2022
Expired!

שעה

10:00 - 14:00

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן